دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 16th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

تهران- ایرنا- نسخه اولیه پورتال سراسری تولید، ویژه حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای پس از طی مقدمات اولیه و انتخاب اعضای شوراهای تخصصی تولید،راه‌اندازی شد.


تهران- ایرنا- نسخه اولیه پورتال سراسری تولید، ویژه حمایت از تولیدات حرفه ای و نیمه حرفه ای پس از طی مقدمات اولیه و انتخاب اعضای شوراهای تخصصی تولید،راه اندازی شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، با توجه به تغییرات صورت گرفته در شیوه حمایت از فیلم کوتاه در انجمن که هم زمان در ۳۰ استان کشور و با تشکیل شوراهای تخصصی تولید، صورت می گیرد و برای آگاهی متقاضیان نسبت به روش ثبت درخواست و بررسی و تصویب آثار، ضمن راه اندازی «پورتال تولید»، شیوه نامه ویژه ثبت و پی گیری آثار منشر شد. هنرمندان متقاضی حمایت می توانند با مراجعه به این پورتال، پس از مطالعه شیوه نامه، نسبت به ثبت اثر و پی گیری مراحل بعدی اقدام کنند. الف) نحوه بررسی و تصویب آثار بررسی و تصویب پروژه ها در دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول به شکل غیابی و آنلاین است و آثاری که تأیید اولیه را دریافت کنند به جلسه پیچینگ فراخوانده می شوند تا از پروژه خود در مقابل اعضای شورای تولید استانی دفاع کنند. در رابطه با مبحث پیچینگ فایل های آموزشی بسیار مفیدی به تمامی دفاتر سینمای جوانان ایران ارسال شده که متقاضیان می توانند با رجوع به هر یک از این دفاتر یک کپی از آن ها را دریافت کنند. ب) مراحل ثبت اثر درخواست حمایت به صورت اینترنتی لینک «پورتال تولید»، در سایت انجمن سینمای جوانان ایران، www.iycs.ir، اضافه شده است که به واسطه آن متقاضیان می توانند درخواست حمایت از فیلم کوتاهی که می خواهند بسازند (حمایت پیش از تولید) یا ساخته اند (حمایت پس از تولید) را ثبت کنند.

ساخت پروفایل شخصی لازم است متقاضیان در پورتال مربوطه (رایگان) حساب کاربری برای خود بسازند؛ کدملی، شماره تلفن همراه و ایمیل برای این ثبت نام ضروری است.

انتخاب استان و دفتر حامی تولید در شیوه جدید حمایت از تولید فیلم کوتاه، هر دفتر سینمای جوانان در کشور بودجه اختصاصی خود را جهت تولیدات یکساله اش در اختیار دارد. در این شیوه متقاضی می تواند بر اساس «محل سکونت» خود و یا «لوکیشن» ای که مراحل ساخت فیلم در آن می گذرد، در رابطه با محل درخواست خود و این که به کدام دفتر و شورا ارجاع داده شود، تصمیم بگیرد. نام اعضای شورای تخصصی تولید هر استان را می توان در سایت انجمن سینمای جوانان ایران دید.

بارگذاری فایل های ضروری فیلم نامه: باید در بانک فیلم نامه خانه سینما ثبت شده باشد. یادداشت کارگردان: یک متن حدوداً یک صفحه ای که استراتژی کارگردان در قبال اثر را شفاف می کند. در رابطه با این متن می توانید به مقالاتی که اخیراً در سایت های مرتبط با فیلم کوتاه در ایران منتشر شده است، مراجعه کنید. رزومه: خلاصه ای از مشخصات فردی و همچنین تحصیلات، فیلم های ساخته شده، حضورهای جشنواره ای و جوایز. برآورد مالی: لیست کلی از شرح هزینه ها در مراحل پیش تولید، تولید و پسا تولید. لینک فیلم های کوتاه قبلی که ساخته اید متقاضیان لازم است حداقل یک (یا حداکثر دو) فیلم کوتاه که قبلاً ساخته اند را در فضای مجازی بارگذاری کرده باشند (مثلاً Vimeo یا Dropbox یا سایت های مشابه) و در هنگام ثبت درخواست، لینک فیلم/ فیلم ها را ارائه دهند.

بارگذاری متریال تصویری اگر متقاضیان درخواست حمایت پیش از تولید داشته باشند بهتر است، چند فایل تصویری موجز و گویا که اثر ایشان را به درستی معرفی کند، آماده داشته باشند. برای این امر، هر آنچه به عنوان متریال تصویری در مرحله پیش تولید آماده شده باشد می تواند برای اعضای شورا جذاب بوده، به درک بهتر آن ها از اثر مربوطه کمک کند. برای مثال شاید به آپلود چند عکس از «لوکیشن ها» یا «بازیگرها» یی که برای نقش های فیلم انتخاب شده اند، بسنده شود؛ یا شاید متقاضی «بورد عکس» یا «مود بورد» ی را برای فیلم تهیه کرده و آن را آپلود کند.

آمادگی برای ارائه با توجه به دو مرحله ای بودن فرآیند تصویب پروژه های متقاضی و اهمیت مرحله دوم تصمیم گیری، لازم است متقاضیان برای «جلسه پیچینگ» آمادگی کامل داشته باشند؛ طوری که بتوانند ظرف کمتر از ده دقیقه پروژه فیلم کوتاه خود را به داوران و اعضای شورای پیچینگ ارائه داده و شکل فیلم خود را به آن ها منتقل کنند. چنانچه گفته شد، برای این امر فایل های آموزشی بسیار مفیدی به تمام دفاتر سینمای جوانان ایران ارسال شده که متقاضیان می توانند با رجوع به هر یک از این دفاتر یک کپی از آن ها را دریافت کنند.

تهران- ایرنا- بنیاد سینمایی فارابی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، با انتشار فراخوانی،…

تهران - ایرنا - سومین جشنواره سراسری عکس «هشت» با موضوع «شادی» برگزار می شود.

تهران-ایرنا- دومین رویداد نمایشگاهی تیرآرت با حضور صد هنرمند در تلاش برای ایجاد فرصتی نو برای…

تهران - ایرنا - رئیس گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی، گفت: در راستای حفظ، احیا…

تهران- ایرنا- فستیوال سالانه گیلاس خوری در شهر «کیوستندیل» غرب بلغارستان معروف به پایتخت گیلاس…

تهران- ایرنا- تهیه کننده برنامه اختیاریه گفت: ترجیح دادیم اختیاریه در ذهن ها صریح و شفاف باقی…

تهران – ایرنا – نسخه گمشده از شاهکار هنری «اوژن دلاکروا» (Eugène Delacroix) نقاش معروف فرانسوی…

تهران - ایرنا - مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی تا ۱۵ تیر سال جاری تمدید…

تهران- ایرنا- اقلام تبلیغی فیلم های سینمایی شامل پوستر، سردر، تبلیغات محیطی فیلم های سینمایی…

تهران- ایرنا- بازتاب برشی از زندگی واقعی؛ به گونه ای که جذاب و از همه مهم تر باورپذیر باشد…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها