دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 9th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل زومیت

به‌نظر می‌‌رسد پردازنده‌‌های جدید شرکت اینتل نظر مدیران مایکروسافت را جلب نکرده است.


به نظر می رسد پردازنده های جدید شرکت اینتل نظر مدیران مایکروسافت را جلب نکرده است.

 در پنج سال گذشته، تمامی تبلت ها و لپ تاپ های مایکروسافت به پردازنده های تولید اینتل مجهز بوده اند؛ اما به نظر می رسد این موضوع و باتوجه به نارضایتی مایکروسافت از پردازنده های این شرکت، به زودی شاهد تغییر رویه ردموندی ها باشیم و در لپ تاپ های سرفیس از پردازنده های AMD  استفاده شود.

براساس گزارش های منتشر شده در رسانه ها، به نظر می رسد پردازنده های سری اسکای لیک اینتل موجب نارضایتی اخیر ردموندی ها و تضعیف روابط تجاری این شرکت با مایکروسافت شده است. در همین زمینه، گزارش شده مایکروسافت مشغول آزمایش لپ تاپ سرفیس خود با استفاده از پردازنده ی ۱۲ نانومتری مدل پیکاسو AMD است. طبق داده های موجود، این پردازنده برپایه ی ریزمعماری  Zen+ و Vega GPU ساخته شده و جایگزین مدل Raven Ridge به شمار می رود.

 پردازنده های پیکاسو در فرایند ۱۲ نانومتری GlobalFoundries و از ترکیب چهار هسته ساخته می شوند. با وجود نارضایتی اخیر مایکروسافت از محصولات اینتل، به نظر نمی رسد ردموندی ها تمامی خطوط تولید خود را به AMD اختصاص دهند؛ چراکه معتقدند اینتل برندی قدرتمند و از مقبولیت بین المللی چشمگیری برخوردار است.

همچنین، به نظر می رسد مایکروسافت قصد نداشته باشد خط تولید سرفیس را بازطراحی کند؛ اما استفاده از تکنولوژی USB-C را در سال جاری میلادی عملیاتی خواهد کرد. شایان ذکر است طراحی جدیدی برای مدل های سرفیس پرو با کد نام Carmel نیز سال آینده روانه ی بازار خواهد شد.

براساس پیش بینی ، انتظار می رود مایکروسافت در اکتبر سال جاری، مدل های جدید سرفیس خود را به صورت رسمی معرفی کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها