چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

تهران- ایرنا- فعالیت شتاب‌دهنده‌ها در حمایت از شرکت‌های نوپا یکی از مسیرهایی است که رسیدن به مقصد را تسریع می‌کند. توسعه فعالیت آن‌ها در حوزه‌های مختلف همچون سلول‌های بنیادی رونق اشتغال را به همراه خواهد داشت.


تهران- ایرنا- فعالیت شتاب دهنده ها در حمایت از شرکت های نوپا یکی از مسیرهایی است که رسیدن به مقصد را تسریع می کند. توسعه فعالیت آن ها در حوزه های مختلف همچون سلول های بنیادی رونق اشتغال را به همراه خواهد داشت.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سرمایه یکی از دغدغه های مهم افرادی است که یک ایده را در سر دارند تا آن را اجرایی کنند. اما افراد صاحب ایده و نوآور باید بدانند که در این مسیر تنها نیستند. این روزها شتابدهنده ها با فعالیت خود و تامین بخشی از سرمایه باعث رونق کسب و کارهای نوپا شده اند. آن ها با اقدامات حمایتی خود قصد تسریع موفقیت شرکت های نوپا را دارند تا نقش آن ها در اقتصاد و پیشرفت کشور پررنگ تر از همیشه باشد.

حوزه سلول های بنیادی یکی از حوزه های تخصصی است که در دو سال اخیر شاهد رشد خوب شرکت های دانش بنیان در این حوزه هستیم. خودکفایی در تامین محصولات و خدمات درمانی، اشتغال و کارآفرینی دستاورد فعالیت شرکت هاست.

همچنین تا به حال بیش از ۵۰ شرکت دانش بنیان با دریافت حمایت از کارگروه ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند.

اما با فعالیت و راه اندازی شتابدهنده های تخصصی در استان های مختلف در این حوزه زمینه بهره مندی از استعدادها و اشتغال زایی نیروهای جوان فراهم می شود.

موضوعی که مورد توجه ستاد نیز قرار دارد و اکنون ۵ شتابدهنده در حوزه سلول های بنیادی در سطح کشور راه اندازی شده است و این ستاد برنامه دارد با توجه به ارزش افزوده ای که برای کشور ایجاد کردند در راستای توسعه آن ها اقدام کند.

معاونت علمی با حمایت از راه اندازی مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان هایی همچون فارس، آذربایجان شرقی، دانشگاه تهران و کرمان نیز سعی در توسعه فعالیت ها در این حوزه داشته است تا با استفاده از ظرفیت های موجود در استان های مختلف گام های بلندی در توسعه این حوزه برداشته شود.

توانایی منحصر به فرد حوزه سلول های بنیادی مباحث ارزشمند و مهم علوم درمانی است و مطالعات گسترده در این زمینه این نوید را می دهد که بسیاری از بیماری ها با بهره گیری از این سلول ها درمان شوند.

مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی نیز در تلاش هستند با بهره گیری از پتانسیل های موجود در استان نقش موثری در اعتلای دانش پزشکی بازساختی ایفا کند.

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه تهران با انجام طرحی پژوهشی و با استفاده از مدل های شبیه سازی شده،…

تهران- ایرنا- فعالیت شتاب دهنده ها در حمایت از شرکت های نوپا یکی از مسیرهایی است که رسیدن به…

تهران- ایرنا- مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اعلام کرد: ۷۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی…

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور داخلی با تولید ورق های نورد سرد و گرم، بخشی از نیاز صنعت کشور به…

تهران- ایرنا- بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام کرد علاقه مندان برای شرکت در مهم ترین مسابقات…

تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: گروه تحقیقاتی…

تهران- ایرنا- جلسه ای با موضوع بررسی پدیده فرونشست زمین با تاکید بر شهر تهران، با حضور مسئولان…

تهران - ایرنا - رئیس سازمان هواشناسی تاکید کرد: نه فقط مدل های ما بلکه مدل های جهانی نشان می دهد…

تهران- ایرنا- نتایج یک پژوهش علمی از راز ملوان زبل پرده برداشت و نشان داد که اسفناج حاوی ترکیبی…

تهران- ایرنا- سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراکی با…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها