دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 9th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل زومیت

بعد از گذشت یک ماه از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، زمزمه‌هایی از دورزدن این محدودیت‌ها به‌وسیله‌ی شرکت‌های آمریکایی از طرق قانونی به‌گوش می‌رسد.


بعد از گذشت یک ماه از تحریم های آمریکا علیه هواوی، زمزمه هایی از دورزدن این محدودیت ها به وسیله ی شرکت های آمریکایی از طرق قانونی به گوش می رسد.

منابع موثق به روزنامه ی نیویورک تایمز می گویند شرکت های آمریکایی با استفاده از مزیت های قوانین مربوط‍‍ به برچسب گذاری، تحریم ها را دور می زنند. بنابر گزارش روز سه شنبه ی این روزنامه ، سازنده های تراشه در آمریکا با نادیده گرفتن دستور دولتی ترامپ مبنی بر ممنوعیت فروش فناوری های آمریکایی به این غول مخابراتی چین ، هنوز هم میلیون ها دلار از محصولات خود را به هواوی می فروشند. طبق این گزارش، ارسال این قطعات برای هواوی از سه هفته قبل شروع شده است.

منابع به روزنامه ی نیویورک تایمز گفته اند شرکت های اینتل و میکرون از مزایای استفاده از مقررات مربوط به برچسب گذاری برای ارسال کالا به هواوی بهره می برند؛ زیرا محصولاتی که شرکت های آمریکایی خارج از کشور تولید می کنند، همیشه ساخت آمریکا محسوب نمی شوند.

هواوی ماه گذشته در فهرست سیاه ایالات متحده قرار گرفت. علاوه بر این، به دلیل نگرانی های امنیتی ناشی از نزدیک بودن هواوی به دولت چین، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، با امضای فرمانی اجرایی داد و ستد با این شرکت را ممنوع کرد. البته، ناگفته نماند هواوی بارها این اتهام ها را رد کرده است.

یک هفته پس از امضای این فرمان دونالد ترامپ، وزارت بازرگانی آمریکا محدودیت هایی برای هواوی وضع و مجوز موقتی صادر کرد که اجازه ی حفظ شبکه های موجود و ادامه ی به روز رسانی تلفن های هوشمند و تبلت ها را تا اواسط اوت به این شرکت چینی می دهد. بااین حال، فرستادن قطعات برای استفاده در محصولات آینده ی این شرکت هنوز متوقف نشده است.

این حرکات باعث ایجاد سردرگمی در صنعت تولید شده است. برمبنای گزارش نیویورک تایمز، مدیرعامل میکرون بیان کرد:

طبق گزارش مالی که روز سه شنبه منتشر شد، ارسال محموله برای هواوی از یک ماه پیش متوقف شده بود؛ اما با پیداکردن راهکارهای قانونی، روند ارسال محموله از دو هفته پیش از سر گرفته شده است.

وی افزود درباره ی وضعیت هواوی قطعی نبودن درخورتوجهی وجود دارد.

جان نایفر، رئیس انجمن نیمه هادی آمریکا ، روز جمعه در بیانیه ای نوشت:

با مذاکره با دولت ایالات متحده، معلوم شد برپایه ی فهرست سازمان و مقررات مرتبط، عرضه ی برخی از محصولات به شرکت هواوی ایرادی ندارد. هر شرکت براساس محصولات و زنجیره های تأمین خاص خود به طورمتفاوتی تحت تأثیر این تحریم ها قرار می گیرد و باید ارزیابی کند چگونه می تواند به بهترین شکل کسب و کار خود را حفظ کند و با آن منطبق باقی بماند.

شایان ذکر است اینتل از اظهارنظر در این باره امتناع کرده؛ درحالی که میکرون و هواوی نیز از اظهارنظر شتاب زده درباره ی این گزارش ها پرهیز کردند و مدتی بعد به آن واکنش نشان دادند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

در صورت مشاهده ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها