دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 9th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل برترین ها

نماینده رژیم سعودی در سازمان ملل مدعی شد گزارشگر این سازمان تحقیقات در مورد روزنامه نگار منتقد ریاض را با پیشداوری انجام داده است.


خبرگزاری مهر: به نقل از آسوشیتدپرس، گزارش سازمان ملل در مورد پرونده قتل «جمال خاشقچی» که در آن مقامات ریاض مسئول این جنایت معرفی شده اند، خشم سعودی ها را برانگیخت.

بر این اساس «عبدالعزیز الواصل» نماینده عربستان در دفتر سازمان ملل در ژنو مدعی شد «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در پرونده قتل روزنامه نگار منتقد سعودی ها در استانبول، نتیجه گیری های خود را بر اساس پیشداوری و عقاید جعلی انجام داده است.

به ادعای دیپلمات ارشد سعودی در گزارش ۱۰۱ صفحه ای کالامارد در مورد قتل خاشقچی که هفته گذشته منتشر شد فقدان روند مناسب و منابع معتبر مشهود است.

این در حالی است که وی در سخنان دو دقیقه ای اش در شورای حقوق بشر سازمان ملل از بیان دلایل مستدل و کافی برای این ادعاها خودداری کرد.

در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل کالامارد با ارائه روش و شیوه انجام تحقیقات خود برای اعضا، تاکید کرد که این گزارش بر پایه گزارش های رسانه ای نبوده و کار میدانی و تخصصی در این زمینه انجام گرفته است.

رئیس کمیته تحقیق سازمان ملل در پرونده قتل خاشقچی در این باره ادامه داد: خواستار سفر به عربستان شدم؛ اما تا کنون پاسخی دریافت نکرده ام. از عربستان می خواهیم تا زندانیان عقیدتی را آزاد کند.

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها