دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Monday 9th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

کرج – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: فرودگاه پیام نقشی جدی در شرایط تحریمی در حوزه حمل ونقل هوایی دارد، البته مشکلاتی از جمله تامین سوخت نیز وجود دارد که استاندار البرز به واسطه معاونت ها به صورت جدی پیگیر حل آن هستند.


کرج – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: فرودگاه پیام نقشی جدی در شرایط تحریمی در حوزه حمل ونقل هوایی دارد، البته مشکلاتی از جمله تامین سوخت نیز وجود دارد که استاندار البرز به واسطه معاونت ها به صورت جدی پیگیر حل آن هستند.

به گزار ایرنا، جهانگیر شاهمرادی روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی در استانداری البرز با بیان اینکه این استان سال گذشته رتبه اول در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داشته افزود: مراکز تحقیقاتی و پارک های علم فناوری مهمی در استان البرز دایر هستند که می توان گفت نظیرش درتهران نیز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۹۰ شرکت دانش بیان وجود دارد که به کشورهای پیشرفته از جمله روسیه و آرژانتین دارو صادر می کند و جای افتخار دارد که برای انتقال تکنولوژی از آنها تضمین دریافت می کند.

شاهمرادی گفت: هفت شهرک صنعتی در البرز به صورت خصوصی اداره می شوند، که ۵۰ هزار نیروی انسانی در آنها مشغول به فعالیت می باشند که ۱۰۰ درصد به صورت خصوصی اداره می شوند و این در کشور بی نظیر است.

وی ادامه داد:: لکه های صنعتی نیز در واقع مناطقی هستند که به طور خود جوش در گذشته توسط بخش خصوصی ایجاد شده و امروز با گسترش مرزهای شهری نیازمند ساماندهی هستند که از ۲ هفته گذشته ساماندهی منطقه زیبا دشت با ۵۷ واحد صنعتی و اشتغال بیش از سه هزار نفر آغاز شده است.

شاهمرادی با اشاره به اینکه االبرز تنها استانی است که شهرک تخصصی دارویی در کشور دارد، گفت: بالغ بر ۷۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور در این استان تولید و ۵۱ واحد تولید دارو در البرز فعال هستند.

وی گفت: بزرگترین و تنها تولید کننده فیلتر دیالیز در کشور نیز در البرز وجود دارد و این استان اولین تولید کننده قلم های انسولین می باشد که به زودی رونمایی و افتتاح می شود.

معاون استاندار البرز در خصوص پارک های علم و فناوری مستقر در این استان افزود: البرز رتبه دوم در فروش محصولات فناورانه و ارز آوردر کشور دارد و داروی فاکتورهفت در استان نیز تولید می شود.

وی با اشاره به صادرات محور بودن استان البرز گفت: به طور متوسط ۸ درصد واحدهای صادراتی نمونه کشوری معمولاً از استان البرز انتخاب که این خود رقمی قابل ملاحظه در کشور در حوزه صادرات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرزبا بیان اینکه قطب های تولیدی بزرگی در البرز وجود دارد گفت ۹۷ واحد صنعتی در قطعه سازی که با بخش صنفی به ۲۴۰ واحد افزایش می یابد در استان ا واقع شده که ۳۰ درصد قطعات شرکتهای خودرو سازی کشور را تولید می کنند.

شاهمرادی افزود: همچنین ۱۲ شهرک صنعتی با بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی که از این میان ۱۵۰ شرکت به عنوان برند ملی شناخته شده اند در این استان مشغول به فعالیت هستند.

وی در خصوص کارخانه های تولید آرد که در استان مستقر هستند افزود: در حال حاضر ۲۲ کارخانه تولید آرد در استان وجود دارد که قسمت بزرگی از آرد پایتخت توسط البرز تأمین می شود.

شاهمرادی با اشاره به صنعت گرشگری و مناطق زیبایی طبیعی که در استان البرز وجود دارد بیان کرد: طالقان، جاده چالوس محوطه هفهفتهفت هزار ساله ازبکی و تپه های رنگی که از جاذبه های کم نظیری را به خود اختصاص داده اند در این استان قرار دارد.

۷۴۱۴/۶۹۹۳

کرمان - ایرنا - عضو هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اشاره به سرمایه گذاری…

بروجرد - ایرنا - بهره برداری از شبکه فاضلاب بروجرد با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر امروز…

بروجرد - ایرنا - کار ساخت پست ۲۳۰ کیلو ولت بروجرد عصر چهارشنبه در آیینی با حضور رضا اردکانیان…

قم - ایرنا - آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید با اشاره به عظمت برپایی عزاداری شهادت…

استان ها - ایرنا - تاکید دولت بر سرمایه گذاری خارجی در کشور، اهمیت جایگاه چابهار برای توسعه…

قزوین - ایرنا - مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور گفت: هر یک از زائران اربعین حسینی(ع)…

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: پهپاد جاسوسی…

اهواز- ایرنا- نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار و نگرانی ها مبنی…

قزوین – ایرنا – رییس فدراسیون فوتبال گفت: در بسیاری از دیدارهای لیگ های برتر فوتبال ایران جمعیت…

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چابهار تنها بندری است که اپراتور…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها