چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

آستارا - ایرنا - امام جمعه تالش گفت: مسئولان دغدغه دین و فرهنگ اسلامی داشته باشند و برای ترویج معارف الهی و آموزه های اخلاقی، برای خود مشاوران دینی و امین انتخاب کنند.


آستارا - ایرنا - امام جمعه تالش گفت: مسئولان دغدغه دین و فرهنگ اسلامی داشته باشند و برای ترویج معارف الهی و آموزه های اخلاقی، برای خود مشاوران دینی و امین انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمد امین نقدی روز چهارشنبه در آستانه دهه کرامت در جلسه هماهنگی مناسبت های فرهنگی در دفتر امام جمعه تالش افزود: دشمن می خواهد ما را فقط در مسائل اقتصادی متمرکز نماید و باید هوشیار باشیم و توجه به فرهنگ اصیل اسلامی، اعتماد و توکل به خدا، توسل به معصومان ( ع) و توجه به آموزه های دینی برای دنیا و آخرت ما ضروری است.

وی بیان کرد: مسئولان هیأت های امنای مساجد و محلات با هماهنگی شورای هیأت مذهبی، با تمام توان در جذب مردم به آئین های مذهبی کوشش کنند و مانند سال های قبل، آئین های دهه کرامت و سالروز شهادت امام صادق ( ع) باشکوه برگزار شود. رئیس ستاد شئونات فرهنگی تالش ادامه داد: نظام اسلامی یادگار امام عزیز و شهدای گرانقدر است و توجه به فرهنگ و دین مبین اسلام از تأکیدات امام امت و وصیت شهدای عزیز است. نقدی گفت: هدف اصلی از اجرای آئین های مذهبی، انتقال سیره معصومین ( ع) به مردم است و در برنامه های فرهنگی، جشن ها و عزاداری ها باید مباحثی از اولیای الهی مطرح و به مردم منتقل شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: گروه های هنری فعال در این شهرستان، در حین اجرای برنامه، پیام های مثبت و مرتبط با فرهنگ و دین ارائه و از کپی برداری از برنامه های فاقد پیام خودداری کنند. امام جمعه تالش با تاکید بر حمایت از فرهنگ عفاف و تمجید از پوشش زنان تالشی اظهار کرد: آداب و رسوم مردم تالش که حداقل چهار هزار سال قدمت دارد، باید در برنامه های ملی و مذهبی مورد توجه مسؤلان فرهنگی قرار گیرد. حجت الاسلام حسن ملائکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش نیز در این جلسه به عنوان دبیر ستاد شئون فرهنگی از برنامه ریزی برای ایام سوگواری شهادت امام جعفر صادق ( ع) و دهه کرامت خبر داد و همکاری جمعی را در برگزاری باشکوه آنها خواستار شد.

حد فاصل سالروز ولادت حضرت معصومه ( س) و امام رضا ( ع) (اول تا ۱۱ ذیقعده) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است و دهه کرامت امسال، ۱۳ تا ۲۳ تیرماه خواهد بود.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری عرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۱۰۶ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها