چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل ایرنا

بجنورد- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: برای کاهش آسیب ها و پیامدهای اعتیاد، نخستین بخش اعصاب و روان، ویژه کودکان و نوجوانان دارای سوء مصرف مواد مخدر در استان راه اندازی شد.


بجنورد- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: برای کاهش آسیب ها و پیامدهای اعتیاد، نخستین بخش اعصاب و روان، ویژه کودکان و نوجوانان دارای سوء مصرف مواد مخدر در استان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا سیداحمد هاشمی، چهارشنبه با بیان این مطلب در همایش تقدیر از فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: در وزارت بهداشت و درمان، آموزش مهارت های زندگی به افراد ۶ تا ۱۲ سال و ۱۵ تا ۶۵ سال، آموزش فرزندپروری و غربالگری اختلالات سو مصرف مواد مخدر در دست انجام است.

وی افزود: اقدام خوب دیگری که در این حوزه امسال انجام می شود، غربالگری زنان معتاد باردار و معرفی آنها به مراکز درمانی برای درمان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: خراسان شمالی وضعیت نامطلوبی در حوزه مواد مخدر و اعتیاد دارد.

ولی الله حیاتی افزود: رتبه ششم این استان در بحث اعتیاد می طلبد تا با تمام توان به این حوزه وارد شویم تا آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر کاهش پیدا کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز در همایش گفت: در سه ماه نخست امسال، بیش از ۹۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد افزایش نشان می دهد.

سرهنگ محمد غلامی از دستگیری ۸۰۷ قاچاقچی، خرده فروش و معتاد در سه ماهه ابتدایی امسال خبر داد و اظهار داشت: با توجه به آمار دستگیری سال قبل که ۶۳۳ نفر بود، در این بخش با رشد ۲۷ درصدی دستگیری مواجه بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در بهار امسال ۳۷۸ نفر از معتادان متجاهر نیز در استان دستگیر شدند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس هیأت اندیشه ورز خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: از نگاه هیأت اندیشه ورز تنها راه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر آموزش های توانمندسازی برای اقشار درگیر است.

دکتر حسین اسکندری با بیان اینکه مطمئن ترین و اثربخش ترین کار در این استان، آغاز این آموزش ها از مدارس است و افزود: آموزش و پرورش و آموزش عالی استان باید به این مقوله به طور جدی وارد شوند.

وی گفت: آموزش دانش آموزان در مورد مواجهه با مواد مخدر، مورد غفلت واقع شده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان شمالی نیز با بیان اینکه ۸ درصد از معتادان خراسان شمالی را زنان تشکیل می دهند، گفت: این زنان در مجموع سالانه ۷۸۰ مرتبه به کمپ ماده ۱۵ برای سم زدایی ارجاع می شوند و در حال آنکه در استان کمپ ماده ۱۶ برای نگهداری زنان دارای سو مصرف مواد مخدر نداریم.

ملیحه یغمایی افزود: ۷۰ درصد زنانی که به کمپ ماده ۱۶ ارجاع داده می شوند با حکم قضائی است و یعنی این زنان معتاد متجاهر هستند.

وی افزود: سن اعتیاد در استان به زیر ۳۳ سال کاهش یافته است.

در پایان این مراسم از تشکل ها و فعالان مبارزه با مواد مخدر تقدیر شد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

۴۵ هزار معتاد در این استان شناسایی شده اند که ۸ درصد آنها را زنان تشکیل می دهند.

کرمان - ایرنا - عضو هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اشاره به سرمایه گذاری…

بروجرد - ایرنا - بهره برداری از شبکه فاضلاب بروجرد با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر امروز…

بروجرد - ایرنا - کار ساخت پست ۲۳۰ کیلو ولت بروجرد عصر چهارشنبه در آیینی با حضور رضا اردکانیان…

قم - ایرنا - آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید با اشاره به عظمت برپایی عزاداری شهادت…

استان ها - ایرنا - تاکید دولت بر سرمایه گذاری خارجی در کشور، اهمیت جایگاه چابهار برای توسعه…

قزوین - ایرنا - مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور گفت: هر یک از زائران اربعین حسینی(ع)…

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: پهپاد جاسوسی…

اهواز- ایرنا- نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار و نگرانی ها مبنی…

قزوین – ایرنا – رییس فدراسیون فوتبال گفت: در بسیاری از دیدارهای لیگ های برتر فوتبال ایران جمعیت…

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چابهار تنها بندری است که اپراتور…

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها