چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل تسنیم

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی گفت: باید همگرایی در میان کشورهای آسیایی شکل‌ گیرد و بر این اساس در نشست برگزار شده سعی کردیم که در کمیته‌های مختلف این فرآیند را به صورت تدریجی دنبال کنیم.


 به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، محمدرضا مجیدی عصر امروز در نشست خبری کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در هتل کوثر اصفهان اظهار داشت: در این 12 سال که انجمن مجمع مجالس آسیایی برای صلح به مجمع مجالس آسیایی تبدیل شده کارهای بزرگی صورت گرفت و به همین دلیل تشکیل پارلمان آسیایی احساس شد.

وی تصریح کرد: باید همگرایی در میان کشورهای آسیایی شکل گیری شود و بر این اساس در نشست برگزار شده سعی کردیم که در کمیته های مختلف این فرآیند را به صورت تدریجی دنبال کنیم.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقدامات مجلس شورای اسلامی در یک فرآیند طبیعی به اهداف خوبی در آسیا دست پیدا کنیم و یکی از اهداف این نشست تشکیل پارلمانی است که این نیز مستلزم اجرای فرآیندهای مختلف است.

وی گفت: تلاش ما بر این است که انتظارات را به خوبی برآورده کنیم و در این راه باید پل های ارتباطی به خوبی طی شود، برای نخستین بار اتفاق بسیار مهمی در کشور ما رخ داد که این نشست در شهری غیر از تهران رخ دهد و این دستاورد بزرگی برای استان اصفهان و شهر تاریخی اصفهان است، زیرا به غیر از تهران پایگاه های تاریخی مختلفی در کشور وجود دارد.

مجیدی گفت: فرآیند همگرایی یک فرایند با صبر و برنامه ریزی دقیق است که اگر دنبال وحدت آسیا هستیم باید آن ها را تامین کنیم ضمن این که پارلمان ها ارتباط مستقیمی با مردم دارند.

وی اظهار داشت: تلاش داریم در حوزه پارلمانی آسیایی وارد حوزه های اختلافی نشویم و به حوزه های اجتماعی بپردازیم.

انتهای پیام/ح

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها