چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ عنوان سایت را وارد کنید Wednesday 11th of December 2019
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
عنوان سایت را وارد کنید
6 ماه قبل تسنیم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گلستان گفت: تیم تخصصی برای بررسی وضعیت مصرف متادون در استان شکل گرفته است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، محمود روحانی فرد عصر امروز در همایش اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: وضعیت استان گلستان در نشت متادون خوب است اما برای کنترل مصرف آن در همه شهرستان ها تیم تخصصی ارزیابی شکل گرفته و مصرف را رصد می کنند.

وی تصریح کرد: اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر بهترین روش برای مبارزه با این پدیده نابهنجار و بیماری است و خانواده ها، مدارس، دانشگاه ها و سازمان های مردمی همه باید در این امر با ما همکاری کنند.

وی تاکید کرد: براساس تحقیقات انجام شده 53 درصد خانواده ها نسبت به موادمخدر آگاهی ندارند و نوع مواد و اعتیاد اعضای خانواده را نمی شناسند و بهترین گزینه آموزش و آگاهی دادن به خانواده ها است.

روحانی فرد با بیان اینکه از سال 57 مقابله جدی با اعتیاد در دستور کار است، افزود: ما پرچمدار این مبارزه هستیم و بیش از 3800 شهید و 13 هزار جانباز نشان از این مقابله می ‎دهد اما با این حال سن مصرف مواد مخدر  پایین آمده و باید به این نکته توجه کنیم و باید کارهای جهادی و نوآورانه انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 2 هزار میلادی کشور همسایه ما 200 تن کشت موادمخدر داشت و امروز به بیش از 10 هزار تن رسیده، خاطرنشان کرد: باید اقدامات خودمان را 50 برابر کنیم تا به این افزایش برسیم و لازمه این امر همکاری همه است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه مواد مخدر استان گلستان گفت : تیم تخصصی بازرسی را در همه استان تشکیل دادیم و درحال رصد موضوع نشت متادون هستیم و در حال حاضر استان ما وضعیت بهتری نسبت به دیگر استان ها دارد.

انتهای پیام/ح

ادامه خبر :

ads

جدیدترین خبرها